Онлайн статистика поширення коронавірусу COVID-19 в Україні та світу

Онлайн статистика поширення коронавірусу в світі

Усього глобально
Останнє оновлення:
Випадки

Смертей

Одужало

Хворих

Випадків сьогодні

Смертей сьогодні

Критично

Підтвердженні країни

Усього у Україна
Останнє оновлення:
Випадки

Смертей

Одужало

Хворих

Випадків сьогодні

Смертей сьогодні

Критично

Випадків на мільйон

Як поширюється коронавірус COVID-19

Вірус передається від людини до людини
Майже відразу в Китаї оголосили карантин і почали вживати заходів щодо ізоляції пацієнтів. Але, виявилося, пізно. 13 січня 2020 року перший випадок захворювання був зареєстрований за межами вогнища інфекції – вірус виявили в Бангкоку (Таїланд) у 61-річної жінки – вона прилетіла і Уханя. До 18 січня кількість випадків за межами Китаю збільшилася до трьох: два в Таїланді і один в Японії. У самому Китаї на той момент було близько 60 тис. хворих.

Далі COVID – 19 почав розповзатися по світу в геометричній прогресії. На 18 лютого по всіх країнах сумарно діагноз був підтверджений у 75 тис. пацієнтів. За даними на 17 березня підтвердилося 199 тис.випадків зараження. На даний момент вірус відзначений в 164 країнах.

Географія вірусу.

Коронавірус COVID – 19 легко передається від людини до людини. Проблема його в тому, що симптоми проявляються не відразу – інкубаційний період може становити до 14 (за деякими даними до 20) днів. Вчені Колумбійського університету провели дослідження, щоб зрозуміти, чому новий вірус поширився з такою швидкістю. Висновок: з самого початку величезна кількість людей в Китаї просто не знали, що вони хворі – довгий час фахівці не могли зрозуміти, що перед ними не банальний вірус грипу, а щось нове (результати дослідження опубліковані в журналі Science). Пневмонія-то розвивалася у одиниць. Люди, не підозрюючи, що вони є носіями вірусу, заражали один одного при спілкуванні і рукостисканнях. Саме так і сталося з першими пацієнтами за межами Китаю-вірус проявив себе тільки через 13 днів, після того, як люди прилетіли з КНР. Саме тому COVID – 19 має таку велику географію. Найбільше число хворих відзначено між 30 і 40 паралелями Землі – саме вздовж над ними проходить найактивніший трафік авіарейсів.